4 Ocak 2015 Pazar

Hüzünlü Veda... Thierry Henry

90'li yılların ikinci yarısı ve 2000'li yılların ilk yarısı, benim gibi yaşı 35'lere gelmiş her futbolseverin gördüğü belki de en unutulmaz futbolcuların yer aldığı efsane dönemlerdir. Şüphesiz sozkonusu dönemin en büyük futbol yıldızlarından biri de Thierry Henry...

Dünyanın en zor ligi olan Premier Lig'de en unutulmaz gollere imza atan yetenekli Fransız golcü, Milli Takım performansı ile de devrinin en iyileri arasında yer aldı. Tarihin en iyi jenerasyonlarından biri olan Fransa Milli Takımı ile 98 Dünya Kupası ve 2000 Avrupa Şampiyonası'nda yine onun adı hep ön sıralarda yazıyordu.

Arsenal'de kaldığı 8 sezonda attığı gol sayısı ile Premier Lig tarihinin en fazla gol atan 5 futbolcusundan biri olduğu dönemde Ada'da misyonunun tamamlandığını düşünerek Barcelona'ya imza attı ve kariyerinde belki de tek eksik olan Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu'nu da burada tamamlamış oldu. Kariyerinin son döneminde ise ABD'de NewYork Red Bulls ile 4 sezon geçirdikten sonra 37 yaşında dramatik bir şekilde yeşil sahalara veda etti...

Arsenal'deki efsane performansı sonrası heykeli dahi yapılan Henry'nin Londra'yı terk etmese, Premier Lig tarihinin en golcü ismi olan Alan Shearer'ı geçmesinin hiçte zor olmayacağı gerçeği ise hala net bir gerçek olarak karşımızda.

Premier Lig = Thierry Henry demekti bir zamanlar...

2014'ün şüphesiz en hüzünlü vedalarından biriydi Thierry Henry ve yeri de kolay kolay doldurulacak gibi görünmüyor...

Her zaman yaptığımız gibi efsane futbolcu Thierry Henry'nin kariyerinden derlediğimiz fotoğraf galerisi ile Fransız futbolcuya selamlarımızı iletelim...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder